Aranżacja pokoju dziecięcego jest zawsze bardzo trudnym zadaniem. Pokój dziecka musi w sobie łączyć praktyczne możliwości z estetycznym wyglądem. Pomieszczenie pełni funkcję sypialni i miejsca zabaw, w którym kreacja wnętrza musi sprzyjać skupieniu, zabawie i wypoczynkowi.

">

ARANŻACJA POKOIKU DZIECIĘCEGO

Wyposażenie pokoiku

Przez pierwsze lata życia dziecka, najważniejszym meblem w jego pokoju jest łóżko. Zdrowe dla kręgosłupa, umieszczone na sztywnym podłożu, w cichym miejscu i z regulacją wysokości. Łóżeczko powinno być otoczone barierkami zabezpieczającymi i stać krótszym bokiem do ściany. W przypadku rodzin wielodzietnych, poleca się zakup łóżeczek piętrowych. Wyposażone w zdrowy i wygodny materac pozytywnie wpłynie na zdrowie i wychowanie malca. Obowiązek codziennego słania legowiska sprawi, że dziecko będzie pilne i dokładne.

Pokój dziecka

Istotną rolę odgrywa również biurko. Należy je ustawić w cichym miejscu, z lewej strony od okna, by dziecko mogło jak najdłużej korzystać z promieni słonecznych. Biurko powinno mieć funkcję regulowania wysokości w celu zachowania właściwego kąta między ramieniem a przedramieniem. Nad sekretarzykiem warto powiesić tablicę magnetyczną. Informacje zapisane na planszy będą rozwijać pamięć malucha. Nie obędzie się również bez szuflady i dodatkowej półki na książki i przybory szkolne.

Pokój dziecka

Urządzając pokój nie można również zapomnieć o dodatkowych mebelkach. Regały, szafeczki i półeczki odgrywają bardzo ważną rolę w pokoju dziecięcym. Mebelki muszą być estetyczne i pojemne, gdyż to w nich trzymana jest odzież i zabawki. Jednym z najczęściej wybieranych jest regał schodkowy wyposażony w drzwiczki i szuflady. Gablota jest bardzo obszerna, dzięki czemu pomieści multum zabawek i ubranek. Regał jest również estetyczny i praktyczny. Zbudowany na zamówienie swobodnie może posłużyć, jako efektowne zagospodarowanie niewygodnej przestrzeni ze skosami.

Pokój dziecięcy jest bardzo wymagającym pomieszczeniem. Warto zainwestować w zamówienie mebli na wymiar, które spełnią wymagania każdego maluszka.

Pola oznaczone * są wymagane.