Kubiki szturmem zdobyły domy na całym świecie. Są to proste meble ścienne, które mają kształt kostki. Ich nazwa wzięła się od angielskiego słowa „cube”, czyli kostka albo sześcian. Pomysł wydaje się banalny, ale jednak w krótkim czasie stał się niezwykle popularny. Sekret ich sukcesu tkwi w wielofunkcyjności, uniwersalności i oryginalnym, świeżym wyglądzie. Mogą być ściennymi półkami, na których trzymamy książki, gazety, płyty, zabawki albo dekoracje. Pomagają nam organizować i porządkować wnętrza, a przy tym prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie.">

CZYM SĄ KUBIKI ŚCIENNE IGDZIE WARTO JE POWIESIC?

Idealne miejsce na kubiki


Można powiedzieć, że każda wolna ściana jest idealnym miejscem na zawieszenie kubików. Najczęściej wykorzystuje się je w aranżacjach salonów, gdzie można stworzyć z nich np. reprezentacyjną ścianę nad kanapą. Często używa się ich również w pokojach dziecięcych, gdzie świetnie sprawdzają się jako miejsce na książki i zabawki. Utrzymanie porządku w pokoju z kubikami jest dziecinnie proste, wystarczy ułożyć swoje zabawki w wiszących kostkach i gotowe! Dzieci doceniają tego rodzaju półki, bo traktują je jako idealne miejsce do zabawy. W naszym kubiku można urządzić piękny pokój dla lalek czy zabawek pluszowych, a kilka kostek zawieszonych obok siebie może stać się całym zabawkowym domem.

Zalety kubików ściennych:

Praktyczne – tego typu półki ścienne są bardzo praktyczne, ponieważ można w nich zmieścić dużo przedmiotów. Patrząc na niewielkie kostki, aż trudno uwierzyć jak pojemne i głębokie są w rzeczywistości.

Spersonalizowane – kupujemy pojedyncze kostki, które możemy powiesić na ścianie w dowolnej konfiguracji. Mogą być powieszone symetrycznie, chaotycznie, w jednej linii albo w kwadrat. Sposobów na ich powieszenie jest naprawdę mnóstwo, a nasza wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem!

Nowoczesne – ich prosta, lekka forma i minimalistyczna bryła zachwyca i sprawia, że pomieszczenie nabiera nowoczesnego wyglądu. Doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy modernistycznym.

Pola oznaczone * są wymagane.