Wiele osób remontujących lub urządzających swoje nowe mieszkanie staje przed dylematem wyboru blatu kuchennego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele blatów, z przeróżnych materiałów. Poza blatami drewnianymi popularne są również też z płyty MDF w okleinie, produkty kamienne, a nawet szklane. Te ostatnie świetnie wyglądają w industrialnych i surowych wnętrzach, jednak nie mają w sobie domowego ciepła. Jeśli o nie chodzi, w tej kwestii przodują oczywiście blaty drewniane.">

DREWNO NIGDY NIE WYCHODZI Z MODY - BLATY

Kontakt z naturą

Wszyscy lubią naturalne drewno. Meble i akcesoria z niego wykonane nie mają w sobie za grosz sztuczności, już sam ich zapach cieszy osobę, która z nich korzysta. Drewno to materiał naturalny, który podświadomie nasuwa nam skojarzenia z dziką przyrodą i uspokaja nas. Dlatego też drewno nigdy nie wyszło z mody. Chociaż moda na urządzanie mieszkań zmienia się co ileś lat, zawsze w aranżacjach znanych projektantów pojawiają się elementy z naturalnego drewna. W ostatnich latach ludzie pokochali wnętrza skandynawskie. Są minimalistyczne, przestronne, ale ciepłe. Mimo dużej ilości bieli i ograniczeniu w pomieszczeniach bibelotów, cechuje je przytulność i ciepło domowego ogniska. Dlaczego? Właśnie poprzez pojawianie się w tego typu wnętrzach dużych ilości naturalnego drewna. Styl skandynawski oznacza prawie zawsze drewnianą podłogę, a bardzo często drewniany stół i regały.

Wybór blatu

W związku z powyższym wiele osób decyduje się na zamontowanie drewnianego blatu w kuchni. Po pierwsze: cieszy on oczy i sprawia, że pobyty w kuchni relaksują i uspokajają. Drewniany blat nie ukruszy się ani nie uszczerbi tak łatwo, jak blat kamienny lub szklany. Co jednak najważniejsze, daje nam duże możliwości w aranżacji kuchni. Drewno świetnie komponuje się z większością styli. Jeśli nawet dziś marzysz o kuchni w stylu prowansalskim, drewniany blat nie zamyka Ci możliwości jej zmiany na styl klasyczny. Wystarczy przemalować lub okleić szafki, aby całkowicie odmienić kuchnię i dać jej nowe życie.

Pola oznaczone * są wymagane.