Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna i bezpieczna. Bardzo ważną rolę odgrywa blat kuchenny. Na jakiej powinien być umieszczony wysokości?">

JAKĄ WYSOKOŚĆ POWINIEN MIEĆ BLAT W KUCHNI

Jaką wysokość powinien mieć blat w kuchni?

Szerokość i długość blatu uzależniona jest od wielkości kuchni. Natomiast jego wysokość powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Standardowo producenci przyjmują 85 do 90 cm. Jednak należy wziąć pod uwagę wzrost domowników, wówczas praca będzie bardziej komfortowa. Zwłaszcza jeśli dużo czasu spędzamy w kuchni na przygotowywanie posiłków, organizowaniu spotkań, które wymagają od nas więcej pracy. Przy projektowaniu mebli na wymiar wysokość blatu możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Jeśli z kuchni korzystają osoby o różnym wzroście, można przyjąć średnią, która będzie odpowiednia dla każdej z nich. Firma EWODD specjalizuje się w projektowaniu mebli na wymiar. Zajmują się projektowaniem, doradzą oraz pomogą spełnić najwyższe wymagania klienta.

Jaka powinna być funkcjonalna kuchnia?

Kuchnia powinna być funkcjonalna i dostosowana do każdego domownika. Ważne jest zarówno wyposażenie, wygląd, jak i jej rozkład. Najlepiej sprawdzają się kuchnie na wymiar. Łatwiej jest doprecyzować każdy szczegół. Jeśli dysponujemy odpowiednia wielkości pomieszczenia kuchennego, możemy podzielić go na funkcję przeznaczoną do gotowania oraz spożywania posiłków. Kuchnia musi być zaprojektowana tak, aby spełniała oczekiwania użytkownika. Prawidłowe projektowanie mebli ważne jest z zachowaniem kolejności stref pracy. Bez względu na to, jaki ma kształt kuchnia, powinna mieć strefę zmywania, przygotowywania, gotowania, przechowywania. Kuchenka, lodówka i zlew powinny znajdować się blisko siebie. Najlepiej, jeśli zastosujemy zasadę trójkąta roboczego. Należy również pamiętać o większej przestrzeni roboczej, czyli blacie, na którym znajdą się również przybory kuchenne i akcesoria.

Pola oznaczone * są wymagane.