Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
Bezpieczna dostawa
Szybkie płatności
Przyjazna obsługa
ewodd logo
meble

Jakie wybrać meble do ciemnej podłogi?

Jakie wybrać meble do ciemnej podłogi?

Ciemne podłogi nie są częstym wyborem w aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Pojawiają się w propozycjach projektantów jako oferta dla osób lubiących ekstrawagancję, ale również przytulne wnętrza. Nic zaś nie dodaje przytulności, jak niewielka przestrzeń, którą optycznie tworzymy poprzez zastosowanie – dajmy na to – dębowej podłogi o wybarwieniu wenge. Ciemna podłoga jest też doskonałym tłem dla prostych, modernistycznych mebli z jasnego lub ciemnego drewna, bazą wydobywającą piękno vintagowych dywanów, kontrastowych, białych stołów lub kolorowych, przytulnych kanap i foteli. Ciemne kolory pasują do nowoczesnych pomieszczeń tych w stylu glamour, jednak trzeba z nimi uważać – potrafią przytłoczyć wnętrza. Aranżacja pomieszczenia z ciemną podłogą pomimo, iż może stanowić estetyczne wyzwanie, może też być przyczyną zadowolenia i dumy z otrzymania oryginalnej przestrzeni, w której będziesz się czuł przyjemnie i wyjątkowo. Tak więc jakie wybrać meble do ciemnej podłogi?

meble

Zanim wybierzemy meble do ciemnej podłogi należy poczynić parę koniecznych założeń, bez których nie można liczyć na satysfakcjonujący efekt końcowy. Prócz kwestii tak oczywistych jak jasny lub ciemny kolor podłogi i materiał z którego jest wykonana, kluczowym zagadnieniem jest styl aranżacji wnętrza, w jakim będziemy się poruszać. Od tego wychodząc przyjrzyjmy się naszym propozycjom mebli do wnętrz z ciemną podłogą, które podzieliliśmy kolejno na: styl japandi, vintage i loftowy. 

Meble do ciemnej podłogi - naturalny umiar w stylu japandi

Dość nowym określeniem na styl gdzie dobry design to za mało, a kluczowym staje się dobra jakość życia – jest japandi.  W tym stylu ważny jest naturalny materiał nie tylko podłogi ale również mebli stanowiących nieliczny element wyposażenia pomieszczeń. Drewniana, ciemna podłoga w wybarwieniu wenge lub ciemny orzech, świetnie będzie współgrać z drewnianymi meblami w takim samym wybarwieniu lub kontrastowym kolorze. Dobrze, by meble te były dobrej jakości, choć nie nieskazitelne, gdyż styl japandi preferuje dostrzeganie piękna w niedoskonałości. Meble drewniane, jak stoliki kawowe czy stoliki pomocnicze z widocznymi słojami i sękami, dobrze skomponują się z sofą i fotelami z naturalnych tkanin takich jak len, wełna czy bawełna. Z kolei obły stół w jadalni z bielonego drewna będzie efektownie wyglądał w towarzystwie drewnianych krzeseł w wybarwieniu wenge, orzechowym lub czarnym. Urządzając przestrzeń w stylu japandi, kieruj się zasadą trzech kolorów. Zastosuj naturalne barwy takie jak beż, biel lub czerń, dzięki którym w przestrzeni zapanuje atmosfera spokoju i harmonii. Przy ciemnej podłodze, która optycznie zmniejszy przestrzeń, warto wybrać meble  w kojących odcieniach beżu lub szarości. Ciemną podłogę dobrze jest zestawić z jasnymi meblami. Gdybyś jednak był zwolennikiem dość oryginalnych nietypowych i intrygujących rozwiązań to polecamy do ciemnej drewnianej podłogi zastosować równie ciemne meble i dodatki. Takie pomieszczenie może wydawać się nieco mniejsze i przytłaczające, ale równocześnie będzie oszałamiać i zachwycać odbiorcę swoją przytulnością i unikalnym charakterem. W stylu japandi forma mebli powinna być naturalna, niewymuszona i prosta.

meble

Meble do ciemnej podłogi - aranżacje w stylu polskiego vintage okresu PRL

Dla sympatyków wzornictwa z lat 50, 60 lub 70 oraz eklektyzmu we wnętrzu, ciemna podłoga może stanowić ciekawy element starannie zaprojektowanej przestrzeni. W stylu vintage okresu PRL rządzą meblę z tak zwaną duszą, które nie jednokrotnie przechodziły z rąk do rąk lub stanowiły rodzinną pamiątkę. Niegdyś wyrzucane na śmietnik, niechciane i zapomniane dziś przechodzą swoisty renesans. Kupowane na plich targach, aukcjach internetowych, bądź sklepach vintage cieszą się ogromną popularnością, co niestety stanowi o ich wysokiej cenie. Do łask w polskich domach wróciły proste, funkcjonalne, delikatne, z charakterystycznie rozstawionymi na zewnątrz drewnianymi lub metalowymi nóżkami, drewniane meble z historią. Fornirowane, tekowe czy palisandrowe meblościanki, kredensy, lub stoliki kawowe to już powszechne elementy naszej współczesnej wnętrzarskiej rzeczywistości. Dodane do nowoczesnej przestrzeni z ciemną podłogą, mogą tworzyć świeży i oryginalny projekt. Na panelach podłogowych w kolorze orzecha włoskiego bądź zimnego wenge świetnie będą się prezentować kultowe fotele Chierowskiego, Hałasa czy Lisa z charakterystyczną lekką drewnianą konstrukcja, wyposażone w przyjemne, jednobarwne lub kolorowe tkaniny. Warto też zainwestować w vintagowy, różnobarwny dywan. Położony na ciemnym podłożu czy to z terakoty czy dębowego ciemnego drewna, doda wnętrzu ciepła i przytulności. Urządzając wnętrze z ciemną podłogą w stylu polskiego PRL możesz przełamać jego wygląd jak z poprzedniej epoki, wstawiając nowoczesne meble na wymiar z jasnego lub ciemnego drewna. Obecnie wiele polskich firm oferuje spersonalizowane regały, stoliki kawowe, nocne lub konsole, które wprowadzą nieco świeżości i nowoczesnej elegancji do wnętrza z ciemną podłogą w stylu vintage. 

0552bd5d-7c97-461e-bf91-2bcc384b61a3

Meble do ciemnej podłogi - bezkompromisowość i odwaga w stylu loftowym

Podłoga w ciemnym kolorze jest dość często wybierana przez zwolenników stylu loftowego lub inaczej industrialnego. I nie ma się co dziwić – jedno i drugie jest dla lubiących mocne akcenty i kontrasty we wnętrzu. Czy to w sferze materiału czy w sferze barwy. We wnętrzach w stylu loftowym bazę stanowi betonowa lub zrobiona z żywicy – wyglądająca na nieco podstarzałą – podłoga. Ciemno szara lub czarna w wybarwieniu, nadaje się doskonale do wysokich, przestronnych, dobrze oświetlonych, industrialnych pomieszczeń. Komponuje się wyjątkowo efektownie z meblami zrobionymi z metalu, skóry, szkła lub drewna. Industrialne taborety, krzesła czy pokaźne stoły z metalowymi nóżkami i drewnianymi blatami to częste elementy aranżacyjne, które podkreślają oryginalny i bezkompromisowy charakter loftowych powierzchni z ciemną podłogą. Paleta barw tworząca przestrzeń industrialną to odcienie czerni, bieli, szarego lub granatu. Z cieplejszych barw, które nieco przełamią surowy klimat pomieszczeń warto zastosować kolor ceglany, różne odcienie pomarańczu, brązu lub zieleni. Z dodatków ważne staje się stylowe oświetlenie. Dużą przestrzeń może rozjaśnić nie tylko luźno zwisający komplet żarówek ale również zestaw lamp stojących lub stołowych z metalowymi bądź też drucianymi abażurami. Do tego drewniane ażurowe regały lub półki i mamy harmonijna przestrzeń z ciemną podłogą w iście przemysłowym stylu. Ciemne drewno na pierwszy rzut oka pomniejsza pomieszczenie, jednak w doborze mebli pomoże Ci nasz konfigurator mebli online! Kończąc dodajmy, iż ciemna podłoga to bardzo dobra podstawa do tworzenia funkcjonalnego wnętrza czy to w stylu vintage, industrialnym, czy japandi. Przygotowana z dobrej jakości materiałów, dobrze wybarwiona i zaimpregnowana, może starczyć na długie lata. Dodatkowo zrobiona z betonu, płytek oraz żywicy jest łatwa do utrzymania w czystości. A to doskonały argument dla perfekcjonistów lub dla tych co nie przepadają za częstym sprzątaniem

 
 
3a98d1e4-299b-4ce4-ba40-ef6bfa3a1b2e

Zostaw komentarz:

Jak o nas mówią?

Zobacz opinie o nas

Doskonała
Na podstawie 4 opinii
Katarzyna Nowak
Katarzyna Nowak
2023-10-13
Super jakość, profesjonalna obsługa, idealne produkty i fantastyczny pomysł z konfiguratorem mebli online! Polecam i sama na pewno wrócę po kolejne mebelki.🩷
Piotr Piecuch
Piotr Piecuch
2023-09-12
Polecam
Armanem
Armanem
2023-09-12
Świetna firma, polecam
Rafał Ciastoń
Rafał Ciastoń
2023-09-12
Rzetelna firma. Zakupiłem pułki i były naprawdę dobrze wykonane. Polecam