Meble są oferowane przez całe multum sklepów sieciowych. W ich propozycjach można przebierać i wybierać całymi godzinami. Czy zawsze warto kupować gotowe rozwiązania? Jest wiele argumentów przemawiających za meblami robionymi na wymiar. Główną ich zaletą jest jakość, zdecydowanie wyższa od tej z sieciówek. Stąd twierdzenie, że takie meble są adresowane do bardziej wymagających klientów, którzy nie są zainteresowani byle jakim wykonaniem. ">

KIEDY SPRAWDZAJĄ SIĘ MEBLE NA WYMIAR. DLACZEGO WARTO?

Kiedy wybrać meble na zamówienie? W jakich sytuacjach sprawdzą się zdecydowanie lepiej od gotowców? Oto kilka takich przykładów.

Szafy wnękowe

Każda wnęka w domu jest miejscem wprost wymarzonym na szafę. Często nastręcza jednak problemów, gdyż jej wymiary mogą się różnić od wymiarów gotowych szaf. Wtedy z pomocą przychodzą meble robione na wymiar. Dzięki nim idealnie dopasujesz szafę do swojej wnęki. Możliwości wykończenia takiej szafy są niemal nieograniczone. Wybierać możemy w kolorach, materiałach, z jakich będzie zrobiona, rodzajach drzwi (przesuwne bądź uchylne) oraz rozplanowaniu samego wnętrza szafy.

Meble kuchenne

Dzięki meblom na zamówienie możemy urządzić kuchnię dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Nie trzeba iść na żadne kompromisy. Do wyboru jest całe mnóstwo rozwiązań kuchennych i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Często zdarza się, że instalacja poprowadzona za dolnymi szafkami wymusza indywidualne dostosowanie całych szafek i szerokości blatów. Takie meble są solidniej wykonane od gotowych zestawów, posłużą nam latami i będą niepowtarzalne. Taka kuchnia to większy wydatek, jednak warto go rozważyć, jeśli cenimy unikatowość i wysoką jakość projektów.

Autorski projekt

Jeśli dokładnie wiemy jak ma wyglądać jakiś mebel, najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie go na wymiar. Pracownie stolarskie chętnie pomogą nam przy projektowaniu takiego mebla i doradzą solidne, techniczne rozwiązania.

Tańszy odpowiednik

Czasem wpadnie nam w oko mebel, którego cena zwala z nóg. W takim wypadu warto zrobić jemu zdjęcie i pokazać w firmie wykonującej meble na zamówienie. Może się okazać, że za zrobienie takiego samego mebla zapłacimy o wiele mniej. Często dodatkowo płacimy całkiem dużo za markę producenta.

Pola oznaczone * są wymagane.