Półki są elementem wyposażenia znajdującym się w każdym domu. Zazwyczaj służą nam jako dodatkowe miejsce do przechowywania książek, kwiatów, zabawek albo akcesoriów kuchennych. W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy garść pomysłów na niestandardowe wykorzystanie półek. Co można z nich zrobić?">

POMYSŁY NA WYKORZYSTANIE PÓŁEK W DOMU

1. Niewielka konsola w przedpokoju


Przedpokój jest takim miejscem w domu, gdzie przydaje się zawsze dodatkowy blat, na który można odłożyć kluczyki do samochodu, klucze do domu, portfel czy dokumenty. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie w tym celu półki. Można przymocować ją do ściany na wysokości komody, ciekawym pomysłem jest doczepienie do niej dwóch nóżek. Taka półka będzie wyglądać jak uroczy niewielki stolik.

 

2. Wiszący stolik nocny


Nie macie jeszcze szafek nocnych? Oryginalnym rozwiązaniem jest przymocowanie niewielkich półek ściennych w roli stolików nocnych po obu stronach łóżka. Taka stylizacja jest prosta i minimalistyczna, nie przytłacza wizualnie sypialni i wnosi do niej powiew świeżości.

 

3. Półka nad kuchennym blatem


Półka zawieszona nad blatem kuchennym jest bardzo dobrym pomysłem. W taki sposób można stworzyć dodatkowe miejsce, które przyda się do układania przeróżnych drobnych akcesoriów. Do spodu półki można przymocować jeszcze specjalny wieszak na kieliszki, w którym będą one wisieć umieszczone do góry nogami. Dzięki temu kieliszki będą zawsze pod ręką i nie będą zajmowały cennego miejscach w szafkach kuchennych.

 

4. Półka w garderobie


Jeżeli macie w swoim domu garderobę, świetnym pomysłem jest wykorzystanie półek ściennych do stworzenia miejsca służącego do przechowywania butów. Półki można zawiesić jedna pod drugą i w ten sposób zaaranżować cudowne miejsce na kolekcję obuwia. Tak poukładane buty będą łatwo dostępne, a dodatkowo będą się świetnie prezentować.

 

5. Kocie królestwo


Jeśli w waszym domu mieszkają koty, to na pewno doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, jak ważne są dla nich miejsca do wspinania, skakania, wdrapywania się i prowadzenia kocich obserwacji. Dysponując pustą ścianą, przy pomocy półek można stworzyć prawdziwy koci raj. Po zawieszonych na różnych wysokościach półkach koty mogą skakać i patrzeć na nas z góry.

Pola oznaczone * są wymagane.