Meblując poszczególne pomieszczenia w domu lub mieszkaniu niezwykle ważne jest, aby dobrać je tak, aby jak najmniej zajmowały one powierzchni użytkowej pokoju, a same stały się ozdobą pomieszczenia. Odpowiednio dobrany do pokoju mebel potrafi bowiem zdziałać cuda. A w jaki sposób zagospodarować rogi?">

REGAŁ W ROGU POMIESZCZENIA — CZY TO DOBRY POMYSŁ?

Regał w rogu pomieszczenia — czy to dobry pomysł?

Meblując poszczególne pomieszczenia w domu lub mieszkaniu niezwykle ważne jest, aby dobrać je tak, aby jak najmniej zajmowały one powierzchni użytkowej pokoju, a same stały się ozdobą pomieszczenia. Odpowiednio dobrany do pokoju mebel potrafi bowiem zdziałać cuda. A w jaki sposób zagospodarować rogi?

Zastosowanie regałów w aranżacji wnętrz

Regał służy nie tylko do wyeksponowania zawartości, mogą one pełnić także rolę doskonałej dekoracji. Możliwości wykorzystania ich jest niemal nieskończenie wiele. Począwszy od książek, przez figurki i pamiątki z wakacji, czy też kwiaty, po świece zapachowe, ręczniki w łazience oraz talerze w kuchni bądź jadalni.

Wyróżnić można wiele typów budowy regałów. Różnić się będą sposobem rozłożenia półek, wysokością. Jedne będą mieć bardziej styl klasyczny, drugie bardziej ekstrawagancki.

Jakie są rodzaje regałów?

Regały w rogu pomieszczenia powinny nawiązywać do stylu, w jakim jest wykończony pokój. Dzięki temu będą tworzyć spójną całość bez utraty ich dekoracyjnego charakteru. Można przy ich pomocy odmienić nie tylko salon, ale również sypialnię, garderobę, a nawet łazienkę i kuchnię. W zależności od potrzeb można zdecydować się na regały pokojowe otwarte oraz ze wkomponowanymi weń szufladami i szafkami, które mogą być z kolei ułożone symetrycznie bądź asymetrycznie na całej wysokości mebla. Stawiając go w rogu zyskujemy podwójnie. Wykorzystujemy ciężką do zagospodarowania bezstratnie przestrzeń, ale również sprawiamy, że cały pokój nabiera smaku, wyrazu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gros mebli mogą być pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, a całość wykonana na indywidualne zamówienie klienta. Biorąc pod uwagę materiał, z którego robione są współczesne regały to do wyboru są nie tylko płyty MDF, ale również różne gatunki litego drewna, które zawsze wprowadzą elegancję i szyk do pomieszczeń, w których będą zastosowane. Budując przy ich pomocy biblioteczkę, czy po prostu wykorzystując je do prezentacji osobistych bibelotów z całą pewnością staną się ozdobą domu, czy też mieszkania.

Pola oznaczone * są wymagane.