Wybór stołu do salonu to ważne zadanie. Stół jest dość sporym meblem, przez co w dużej mierze nadaje charakter danemu wnętrzu. Czym powinniśmy kierować się kupując ten mebel do swojego mieszkania?
">

STÓŁ DO SALONU - JAK WYBRAĆ

Stół czy stolik?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, czy stół będzie służył nam jako mebel, przy którym będziemy spożywać posiłki, czy szukamy tylko małego stolika do postawienia obok sofy, na którym od czasu do czasu podamy kawę znajomym. Jeśli szukamy mebla do wygodnego jedzenia posiłków, skupmy się na szukaniu stołu, przy którym wygodnie da się postawić kilka krzeseł. Z kolei jeśli dysponujemy już takim w jadalni, do salonu wystarczy nam mały stolik. Jednak nawet mały stolik nie powinien być zbyt mały. Powinno się na nim dać podstawić chociaż dwa talerze i dwa kubki, by móc przyjąć niespodziewanego gościa i zaproponować mu kawałek ciasta i kawę. Mały stolik nie musi być wysoki. Wygodniej sięga się z sofy do stolika, który jest jej wysokości lub nawet nieco niższy. Dobrze, gdy jest bardzo stabilny. W przeciwnym wypadku podrywając się z kanapy łatwo go niechcący popchnąć i rozlać na blat zawartość kubków.

Gdzie kupić?

Oferta stołów w sklepach stacjonarnych i Internecie jest obecnie ogromna. Zdarza się jednak, że szukamy konkretnego typu stołu, a jak na złość nigdzie nie możemy go znaleźć. Czy wtedy jesteśmy skazani na stół, do którego nie jesteśmy przekonani? Oczywiście, że nie! Wystarczy, że znajdziemy dobrą firmę produkującą stoły na wymiar. Nawet, jeśli w podstawowej ofercie nie ma mebla, który przypomina ten, którego szukamy, wystarczy skontaktować się obsługą i zapytać, czy firma jest w stanie go dla nas wykonać. W ten sam sposób możemy rozwiązać problem z niestandardowymi wymiarami. Gdy ze względu na wielkość mieszkania szukamy stolika o nietypowych parametrach, zamiast tracić czas na szukanie go w różnych sklepach, lepiej po prostu zlecić jego wykonanie wyspecjalizowanej firmie. Niektórzy producenci mają na swoich stronach specjalne konfiguratory, dzięki którym sami możemy zaprojektować stół swoich marzeń.

Pola oznaczone * są wymagane.