Stylizacja mieszkania odzwierciedla charakter mieszkańca. Jego cechy, wady, zalety, upodobania, fascynacje, zainteresowania i pasje. Kreatorzy wnętrz potrafią dobrać odpowiedni wystrój do charakteru klienta. Sprawić by w mieszkaniu czuł się dobrze, komfortowo i wygodnie. Mógł dobrze funkcjonować, pracować i odpoczywać. Wyróżnić można wiele różnorodnych kreacji wnętrz. Na naszym blogu pragniemy zaprezentować niektóre z nich.

">

STYLIZACJA WNĘTRZA

Kreacja wnętrza

Jedną z najpopularniejszych stylizacji jest styl skandynawski, który jest oparty na jasnych barwach, uniwersalności, naturalizmie i prostocie. Do kreacji wnętrza używa się mebli z lekkiego drewna, w kawowym kolorze i z prostymi geometrycznymi kształtami. W stylistyce dominuje kolorystyka bieli, szarości, butelkowej zieleni, błękitu oraz kolory ecru. Dodatkowo stosowana jest również chromowana stal oraz wysokiej jakości plastik.

Kolejną popularną kompozycją jest styl prowansalski. Kolorystyka stylizacji wnętrza opiera się na lawendzie, pastelowych odcieniach różu, żółci, zieleni, fioletu i bieli. Meble i akcesoria tworzone są głównie z naturalnych produktów, jak kamień i drewno. Charakterystyczną cechą stylu jest postarzanie mebli.

W ostatnich latach powoli na salony wraca także, oparty na żywiołowej i wyrazistej palecie barw, styl retro. Pomarańcz, błękit, czerwień zestawione z szarościami i beżem. Cechą charakterystyczną wnętrza są dodatki nadające mieszkaniu sentymentalnego klimatu.

Wciąż popularny jest również styl klasyczny, który odzwierciedla harmonię i elegancję. Komoda, drewniane stoły i regały, tapicerowane krzesła oraz obite skórą kanapy, wszystkie te elementy podkreślają klasyczny styl wnętrza. Dodatkowymi elementami mogą być świeczniki z mosiądzu, kryształowe misy, efektowne żyrandole oraz stylowe lampy.

Nieco podobny jest styl kolonialny. Meble wykonywane są głównie z ciemnego drewna o naturalnym kolorze. Biel, wanilia, brąz, zieleń oraz wszechobecne rośliny.

Jednym z najbardziej oryginalnych stylów ostatnich sezonów jest shabby chic opierający się na niedoskonałościach. Do kreacji wnętrza używa się starego i zużytego sprzętu i barwy typu: pożółkła biel, beż, błękit oraz blada róża. Barwy również noszą znamiona starości i zużycia. Prezentowane stylizacje należą do najpopularniejszych. Jest to na tyle obszerny temat, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiadającego jego indywidualnym preferencjom. Zamawiając półki na wymiar lub meble z drewna warto dostosować je do określonej stylizacji.

Pola oznaczone * są wymagane.