W dzisiejszych czasach sklepy oferują nam meble wykonane z różnego rodzaju materiałów. Można spotkać meble wyprodukowane z płyty mdf, sklejki, a nawet tworzyw sztucznych. W naszej ofercie mamy meble robione ze sklejki, płyty MDF, drewna i forniru - każdy z tych materiałów ma swoje zalety. Naturalne drewno jest niewątpliwie jednym z najbardziej eleganckich i ekskluzywnych materiałów, z jakich można zrobić różnego rodzaju meble. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się dokładniej zaletom mebli zrobionych z naturalnego drewna.">

ZALETY MEBLI WYKONANYCH Z DREWNA


1. Niepowtarzalność
Na całym świecie nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Drewniane meble są gwarancją oryginalności i niepowtarzalności. Najlepiej sprawdzają się w tym wypadku drewniane meble z widocznymi słojami, które układają się w unikatowe wzory.


2. Trwałość
Drewno to odporny i długowieczny surowiec. Można je zaimpregnować specjalnymi preparatami, które spowodują, że staną się jeszcze bardziej odporne na działanie niszczycielskiej wilgoci. Meble wykonane z drewna będą inwestycją na wiele lat. W wielu domach są przekazywane z pokolenia na pokolenie i stanowią swego rodzaju pamiątkę rodzinną. Nawet jeśli z biegiem lat będą lekko naruszone zębem czasu, to zawsze można je wyremontować w pracowniach specjalizujących się w renowacji mebli.


3. Uniwersalność
Drewniane meble pasują do każdego rodzaju wnętrz. Niezależnie od tego czy nasze mieszkanie jest wykończone w stylu nowoczesnym, skandynawskim, loftowym czy klasycznym – drewno będzie do niego świetnie pasować. W każdym rodzaju aranżacji wnętrz drewno spowoduje, że pomieszczenie będzie wyglądać szlachetniej.


4. Drewno jest dla nas zdrowe
Drewno, jako naturalny surowiec, jest dla nas zdrowsze od innych materiałów. Nie wywołuje alergii i nie zawiera w sobie żadnych szkodliwych czy toksycznych substancji. Jest materiałem oddychającym, co oznacza, że nie gromadzi w sobie wilgoci, która sprzyja rozwojowi szkodliwych dla ludzkich dróg oddechowych grzybów i bakterii.


5. Są ponadczasowe
Moda na drewno trwa od początków naszej cywilizacji. Przez całe stulecia nie wyszły z mody i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie miały odejść do lamusa.

Pola oznaczone * są wymagane.